Для ветеранів війни й членів їхніх сімей спрощено процедуру призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Чинне законодавство передбачає, що для призначення пільг на житлово-комунальні послуги, пільговик має особисто звернутися до уповноважених органів.

Через це українські ветерани війни, які беруть участь у воєнних діях і перебувають на передовій, зіштовхувалися з проблемою неможливості оформлення цих пільг, адже не мали змоги звернутися по їхнє призначення особисто. А отже, ветерани та члени їхніх сімей не мали можливості скористатися соціальними гарантіями, передбаченими державою.

З урахуванням реалій воєнного часу, Уряд ухвалив Постанову, відповідно до якої затверджено експериментальний Порядок взяття на облік та призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів війни (осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни) та членів їхніх сімей.

Він запрацює через 4 місяці після відповідних технічних доопрацювань інформаційних систем.

Цей порядок спрощує процедуру внесення відомостей до Реєстру осіб, які мають право на пільги, та призначення Пенсійним фондом України пільг на оплату житлово-комунальних послуг. 

А саме:

  • якщо ветеран війни (особа з інвалідністю внаслідок війни, учасник бойових дій, учасник війни) не може самостійно подати заяву на призначення пільги на ЖКП, — з травня 2024 року це зможуть зробити за нього члени його родини. 
  • замість існуючих двох окремих можна буде подавати єдину спрощену заяву — про взяття на облік, як пільговика, і про надання пільг.
  • обсяг інформації, яку необхідно зазначити, для призначення пільг зменшиться. Частину інформації Мінсоцполітики та ПФУ отримуватимуть шляхом обміну й взаємодії між інформаційними системами державних органів.
  • передбачено можливість подання спрощеної заяви, крім паперової, також в електронній формі, зокрема засобами Порталу Дія.

З текстом Постанови можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

19.01.2024