Термін проходження ідентифікації пенсіонерами з числа ВПО продовжено до 31 березня

Обов’язок періодично (кожні шість місяців) проходити фізичну ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» було визначено для осіб, які до 24.02.2022 набули статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО)(постанова Уряду від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»).

Водночас у період дії карантинних заходів (з 12.03.2020 до 01.07.2023) така ідентифікація не проводилася.

У звʼязку зі скасуванням карантину з 1 липня 2023 року норму щодо проходження такими пенсіонерами з числа ВПО ідентифікації для продовження отримання пенсій було відновлено.

Але для того, аби дати таким людям більше часу й можливостей для проходження ідентифікації, Уряд постановою № 837 від 08.08.2023 продовжив термін ідентифікації спочатку до 31 грудня 2023 року, а постановою № 1384 від 27.12.2023 — до 31 березня 2024 року.

Це означає, що пенсіонери з числа ВПО, які набули відповідного статусу до 24.02.2022, мають час до цієї дати для проходження ідентифікації. Відповідно виплата пенсій у цей період продовжуватиметься.

Визначений термін у 3 місяці необхідно використати, щоб пройти ідентифікацію зручним для себе способом.

Звертаємо увагу, що у випадку непроходження ідентифікації — пенсія накопичуватиметься на розрахунковому рахунку пенсіонера, до моменту проходження ідентифікації. Після проходження — уся сума пенсії перераховуватиметься на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилося фінансування виплати. Це передбачено для того, щоб уникнути зловживань та ситуацій, коли коштами може скористатися інша людина, отримавши доступ до картки й ПІН-коду.

Способи проведення ідентифікації

  1. Особисто: звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого зручного сервісного центру ПФУ з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України). 
  2. Через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
  3. За допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі ПФУ (відповідний Порядок затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 20.11.2023 № 49-2, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.12.2023 за №2111/41167). 
  4. У закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном. Видане в установленому порядку посвідчення разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку. Оригінал посвідчення разом із заявою можна направити засобами поштового зв’язку або в сканованому вигляді — через вебпортал електронних послуг ПФУ з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

Як записатися на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку?

Порядок встановлення територіальним органом ПФУ особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 20 листопада 2023 року за № 49-2 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 5 грудня 2023 року за № 2111/41167.

Подати заяву на ідентифікацію у режимі відеоконференцзв’язку можна або через вебпортал електронних послуг ПФУ шляхом заповнення відповідного електронного бланка, або за допомогою засобів телефонного зв’язку через Контакт- центр ПФУ України.

Щоб записатися на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку через вебпортал Пенсійного фонду України необхідно виконати наступні кроки:

Крок 1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг ПФУ. У верхній частині екрану оберіть вкладку «Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку» та натисніть на неї.

Крок 2. У формі, що з’явиться на екрані, заповніть усі поля, позначені зірочкою. Виконайте зазначені на екрані вказівки.

  • Заповніть особисті дані; дані документу, що посвідчує особу; вкажіть адресу електронної пошти та номер телефону (для отримання зворотного контакту від фахівців ПФУ); з випадаючого списку оберіть спосіб проведення відеоідентифікації через один із запропонованих додатків: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom; за необхідності, вкажіть вид послуги, яку необхідно забезпечити під час відеоідентифікації (перекладач жестової мови, фізичний супровід персонального асистента або помічника, тощо), дайте згоду на передачу даних та натисніть «Подати заяву».
  • До заяви можуть бути додані (у вигляді прикріплених файлів) ідентифікаційні документи: паспорт, пенсійне посвідчення, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтво про народження, трудова книжка тощо (розмір кожного файлу не повинен перевищувати 1 Мб).

Зверніть увагу! В інтересах малолітніх або неповнолітніх осіб, недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежено, заяви подаються батьками, усиновлювачами, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками.

Щоб подати заяву за допомогою засобів телефонного зв’язку потрібно виконати такі дії:

Крок 1. Зателефонуйте на один із номерів Контакт-центру ПФУ:

0800 503 753

(044) 281-08-70

(044) 281 08 71

Крок 2. Після з’єднання, дотримуйтесь озвучених вказівок: із переліку запропонованих питань оберіть «Питання щодо виплати пенсій та ідентифікації» та натисніть цифру 3 на клавіатурі телефону.

Крок 3. Надайте оператору відповіді на питання для заповнення заяви на ідентифікацію, в тому числі, адресу електронної пошти та номер телефону (для отримання зворотного контакту від фахівців ПФУ).

Важливо!

Після подачі заяви на проходження ідентифікації у режимі відеоконференцзв’язку (будь-яким із зазначених способів), з вами зв’яжеться уповноважений працівник органу Пенсійного фонду України для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації.

Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів із дати подання заяви (звернення).

Джерело: Пенсійний фонд України

22.01.2024