Фінансова підтримка громадських об’єднань осіб з інвалідністю: встановлено вимоги й критерії участі в конкурсі

Продовжується планомірна робота, спрямована на підтримку осіб з інвалідністю (кількість яких, на жаль, зросла через повномасштабну війну) та забезпечення їхньої активної участі в житті суспільства.

Одним з напрямків є фінансова підтримка тих громадських об’єднань осіб з інвалідністю (далі — ГО), які можуть надавати соціальні послуги, спрямовані на соціалізацію та інтеграцію таких осіб у суспільство.

Для того, щоб створити можливість спрямувати кошти державного бюджету на підтримку ГО, забезпечити прозорий механізм використання коштів і якісно покращити надання соціальних послуг особам з інвалідністю, 27 січня Уряд ухвалив відповідну Постанову № 70 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю».

Постанова встановлює вимоги та визначає критерії участі громадських об’єднань осіб з інвалідністю у конкурсі для визначення проєктів, на реалізацію яких надається фінансова підтримка.

Організатором конкурсу визначається Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.

Одержувачем бюджетних коштів може бути ГО, яке надає особам з інвалідністю соціальні послуги, що відповідають затвердженим державним стандартам соціальних послуг. При цьому громадське об’єднання може надавати одну або декілька послуг одночасно.

Ухвалення єдиного Порядку використання коштів для надання фінансової підтримки ГО осіб з інвалідністю дозволить направляти бюджетні кошти на фінансову підтримку загальнодержавних проєктів, спрямованих на соціалізацію та інтеграцію осіб з інвалідністю.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

14.02.2023