Щомісячні грошові виплати за особливі заслуги перед Батьківщиною: що варто знати?

20 січня Уряд ухвалив Постанову №79 «Деякі питання призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною».

Постанова визначає наступні розміри щомісячної грошової виплати, залежно від присвоєної відзнаки:

  • громадянам із числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та яким, починаючи з 2014 року, присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка» — 3 розміри мінімальної заробітної плати або 20 100 грн на 1 січня ц. р.;
  • громадянам, яких, починаючи з 2014 року, нагороджено:

орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів — 2 розміри мінімальної заробітної плати або 13 400 грн на 1 січня ц. р.;

орденом «За мужність» трьох ступенів — 1 розмір мінімальної заробітної плати або 6 700 грн на 1 січня ц. р.;

орденом княгині Ольги трьох ступенів — 1 розмір мінімальної заробітної плати або 6 700 грн на 1 січня ц. р.;

  • непрацездатним членам сімʼї загиблих (померлих) осіб із числа нагороджених посмертно орденом «Золота Зірка», яким присвоєно звання Героя України, орденом «Богдана Хмельницького» трьох ступенів, орденом «За мужність» трьох ступенів, орденом княгині Ольги трьох ступенів — 1 розмір мінімальної заробітної плати або 6 700 грн на 1 січня ц. р.

Постанову ухвалено на виконання Закону України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян».

Призначення та виплату щомісячної грошової виплати здійснюватиме Пенсійний фонд України.

Звертаємо увагу: для тих осіб, які мають право на призначення щомісячної грошової виплати та на 1 січня 2023 року перебували на обліку в територіальних органах ПФУ, органами Пенсійного фонду здійснюватиметься призначення автоматично за матеріалами пенсійних справ із виплатою з 1 січня 2023 року.

Ті особи, які мають право на призначення щомісячної грошової виплати та не перебувають на обліку в органах ПФУ, мають звернутися до органів Пенсійного фонду. У разі звернення, призначення та виплата здійснюватиметься з 1 січня 2023 року.

З текстом Постанови можна ознайомитись за посиланням.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

14.02.2023