Молодіжне житлове кредитування: що варто знати?

З 1 лютого Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву оновив умови іпотечного кредитування молоді для придбання власного житла. Таке кредитування здійснюється на виконання Державної програми забезпечення молодi житлом на 2013-2023 роки.

Відтак, кредитування за програмою можуть отримати такі категорії громадян:

  • молоді сім’ї або одинокі молоді громадяни України, віком до 35 років включно;
  • сім’я, у якій чоловік або дружина є вченим, віком до 40 років включно, який має науковий ступінь доктора наук, за умови, що вік іншого з подружжя не перевищує 35 років включно.

Умови отримання:

  • особа-претендент перебуває на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або в кожного з членів молодої сім’ї відсутнє у власності житло, крім житла на території з Переліку територій, де ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, або кожен член сім’ї володіє житлом, площа якого не перевищує 13,65 кв. м;
  • претендентом подана й зареєстрована заява-анкета;
  • кандидат не належить до підсанкційних осіб;
  • платоспроможність особи підтверджена (після сплати щомісячного платежу за кредитом залишок середньомісячного доходу кандидата й повнолітніх членів сім’ї не може бути меншим за прожитковий мінімум на кожного члена сім’ї).

Термін кредитування надається до 20 років з фіксованою відсотковою ставкою в 7 % річних та здійснюється за чергою згідно з датою подання заяв-анкет від громадян.

При цьому молодіжний кредит надається на будівництво чи придбання житла на всій території України, незалежно від місця подання й реєстрації заяви-анкети кандидатом.

Перший внесок сім’ї складає 6 % вартості житла.

Об’єкти кредитування:

  • житло, збудоване не більше ніж 50 чи реконструйовано не більше 35 років тому;
  • житло, що будується.

Площа житла, на яку можна отримати кредит, становить 52,5 кв. м на одинокого громадянина України чи сім’ю з двох осіб і 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї.

Джерело: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

28.02.2023