На порталі Дія доступні чотири соціальні допомоги для сімей з дітьми: хто має право їх оформити?

Важливим кроком удосконалення системи підтримки для сімей з дітьми стала доступність чотирьох видів соціальної допомоги на порталі Дія.

Нагадуємо, що чотири допомоги, які доступні на порталі Дія — це не додаткові виплати. Сервіс орієнтований на тих, хто вперше звертається за призначенням допомоги, або на тих, хто планує переоформлення у зв’язку із закінченням терміну призначення. 

Раніше для отримання цих послуг людям доводилося збирати велику кількість документів та відвідувати органи соціального захисту населення. Однак зараз таку допомогу можна оформити дистанційно, не виходячи з дому.

Йдеться про такі види допомоги: 

  • допомога при усиновленні дитини — для батьків, які усиновили дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. Хто має право на допомогу, читайте за посиланням.
  • допомога людині, яка доглядає за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність, — для батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікуна, піклувальника, який доглядає за дитиною. Хто має право на допомогу, читайте за посиланням.
  • допомога людям з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, яка призначається на весь час інвалідності. Хто має право на допомогу, читайте за посиланням.
  • допомога на дитину одинокій матері або батьку —– для одиноких усиновлювачів чи одиноких матерів або батьків, які не перебувають у шлюбі. Хто має право на допомогу, читайте за посиланням.

Щоб скористатися такою можливістю громадянам потрібно авторизуватися на порталі Дія, перейти в меню «послуги», обрати опцію «заява на призначення допомоги», заповнити необхідні відомості, сформувати заяву та декларацію та підписати електронним підписом чи Дія.Підписом. Термін призначення допомог відбувається впродовж 10 днів з моменту звернення, а повідомлення про результат звернення надійде в особистий кабінет користувача на порталі Дія, або на електронну пошту.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

5.02.2024