Як отримати виплати в умовах воєнного стану?
Пенсійний фонд України в складних умовах воєнного стану забезпечує можливість отримання належних виплат пенсіонерам, а також отримувачам субсидій і пільг. Детальніше.
Мобінг (цькування) на роботі: законодавче регулювання
11 грудня набрав чинності закон, яким вводиться поняття мобінгу (цькування) в законодавчі акти України у сфері праці та встановлюється заборона його вчинення. Детальніше.
Як перевірити розмір житлової субсидії онлайн?
Для цього достатньо перейти до відкритого Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій. Пошук інформації у реєстрі здійснюється за адресою домогосподарства. Детальніше.
Як проходить ДНК-експертиза для пошуку загиблих та зниклих?
Провести ДНК-експертизу для пошуку загиблих за власним бажанням неможливо, тому рекомендуємо спочатку звернутись за місцем свого проживання у відділ поліції із заявою про зникнення або пошук кровних родичів. Детальніше.
Як користуватися цифровими паспортами в Дії?
Цифрові паспорти в Дії на рівні закону мають таку ж юридичну силу, як і їхні пластикові чи паперові аналоги. У Мінцифрі підготували покрокову інструкцію, як користуватися електронним паспортом у Дії. Детальніше.
Закон про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва набрав чинності
З 15 грудня Окружний адміністративний суд міста Києва припинив здійснювати правосуддя і протягом десяти робочих днів передає всі судові справи, які перебувають у його володінні, до Київського окружного адміністративного суду. Натомість утворюється Київський міський окружний адміністративний суд, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ. Детальніше.
Реєстрація та перереєстрація транспортних засобів: що змінилося?
Перша зміна стосується експертного дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС. Воно виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Ще одна важлива зміна пов’язана з тим, що можна відмовитись від пластикових бланків свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та посвідчень водія. Детальніше.
Скасування запобіжного заходу для проходження військової служби під час війни: зміни в законодавстві
Законом удосконалено положення Кримінального процесуального кодексу України про особливий режим досудового розслідування, судового розгляду в умовах воєнного стану. Зокрема, стосовно скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період; щодо відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану. Детальніше.
Простій в умовах воєнного стану: основні нюанси
Війна зробила неможливим як виконання роботи працівниками, так і забезпечення працівників роботою. Одним із варіантів документального оформлення зупинення роботи в умовах воєнного стану є оформлення простою. Детальніше.
Відшкодування внаслідок поранення: доповнено критерії визначення інвалідності
Кабінет Міністрів України постановою № 1356 від 2 грудня 2022 року вніс зміни до положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності. Детальніше.
Де дізнатись про безоплатні ліки?
Підбірка ресурсів, на яких можна більше дізнатись про безоплатні ліки та знайти аптеки, які їх відпускають. Детальніше.
Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.