Правові питання тижня: 16 – 22 січня

Правові питання тижня: 16 – 22 січня

Довідка з Державного реєстру речових прав: як отримати в «Дії»?

Довідка з Державного реєстру речових прав засвідчує, що ви є власником квартири, будинку чи земельної ділянки. Зокрема вона може знадобитися для подальшої оцінки та відшкодування пошкодженого чи знищеного майна через російську агресію. Детальніше.

За який період враховуються доходи при призначенні житлової субсидії?

У разі звернення за призначенням субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у січні 2023 року, враховуються доходи осіб за ІІ і ІІІ квартали 2022 року, а дохід у вигляді пенсії враховується за листопад 2022 року. Детальніше.

Кому призначається допомога по догляду за особами, які цього потребують, та як її отримати в умовах війни?

Догляд може бути встановлений за: особами, що мають інвалідність І групи; людьми похилого віку з когнітивними порушеннями; невиліковно хворими, та які не можуть самостійно самообслуговуватися; дітьми з інвалідністю; дітьми, які є хворими на тяжкі захворювання. Детальніше.

Як отримати допомогу при народженні дитини та «пакунок малюка»?

При народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку від держави. Йдеться про грошові виплати, які буде нараховано та виплачено, незважаючи на воєнний час, а також про «пакунок малюка». Детальніше.

Які зміни цьогоріч чекають на українських шукачів притулку в Польщі?

Польща оновлює умови перебування українських шукачів притулку на своїй території. Відповідні зміни до законодавства були ухвалені в грудні нижньою палатою парламенту й — у разі прийняття Сенатом — набуватимуть чинності поетапно: з 1 березня та з 1 травня. Детальніше.

Роз’яснення щодо соціальної та академічної стипендії

Порядок призначення й виплати стипендій передбачає два види стипендій — соціальна (для соціально незахищених громадян, пільгових категорій) та академічна (за досягнення в навчанні). Детальніше.

Як переселенцям оформити житлову субсидію?

Субсидія надається за місцем фактичного проживання особи. При цьому укладання договору наймання (оренди) житла не вимагається, а склад домогосподарства зазначається заявником у декларації. Детальніше.

Сплатити за зберігання номерних знаків відтепер можна онлайн

В Електронному кабінеті водія можна сплатити за продовження зберігання номерних знаків без особистого візиту до сервісного центру МВС, де вони знаходяться. Детальніше.

Виплати за лікарняними по вагітності та пологах: що варто знати?

В Україні працюючі жінки при виході у відпустку по вагітності та пологах отримують відповідну допомогу. Підставою для її призначення є листок непрацездатності, сформований на підставі медичного висновку. Детальніше.

Чи отримуватимуть роботодавці компенсацію за працевлаштування ВПО у 2023 році?

Урядова програма щодо виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО продовжить діяти у 2023 році. Сума компенсації роботодавцю становитиме 6700 грн (розмір мінімальної заробітної плати) за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу впродовж 2 місяців. Детальніше.

Що робити далі родинам при повідомленні від військкомату про смерть Захисника?

Роз’яснюємо, як діяти родинам при повідомленні від військкомату про смерть Захисника, з наданням відповідного Сповіщення. Детальніше.

Житлова субсидія: як розраховується та чи може призначатися на понаднормову площу житла?

Розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних норм і нормативів та обсягом обов’язкового платежу. Законодавство визначає категорії громадян, яким житлова субсидія може призначатися на понаднормову площу житла — це непрацездатні непрацюючі особи, які проживають самі. Детальніше.

Як зареєструвати новонароджених українців за кордоном?

За кордоном державну реєстрацію народження дитини проводять дипломатичні представництва та консульські установи України. Детальніше.

Чи треба складати іспити для обміну українського посвідчення водія на турецьке?

З 10 січня 2023 року набула чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

23.01.2023