Правові питання тижня: 2 – 8 травня

Правові питання тижня: 2 – 8 травня

Як організовано земельні правовідносини під час війни?

Експерти «Право в умовах війни» підготували рекомендації для влади та роз’яснення для громадян. Зокрема. у документі розглянуто такі питання:

  • Чи продовжується автоматично дія договору оренди земельної ділянки під час воєнного стану?
  • Чи зобов’язаний орендар земельної ділянки сплачувати орендну плату?
  • Як здійснюється реєстрація договорів оренди?

Детальніше.

Тяжкохворі пацієнти безоплатно отримають доступ до інноваційного лікування

Це передбачено новою програмою надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття. Медикаменти надаватимуться безкоштовно й під час клінічного випробування, і після нього. А податися на програми зможуть не тільки громадяни, а й підприємства, установи, організації. Детальніше.

Як змінюється перелік держреєстраторів?

В умовах війни здійснювати державну реєстрацію в  Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань можуть також виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська міська, районні, районні у місті Києві державні адміністрації. Для включення в перелік реєстраторів потрібно звернутися з листом до Мін’юсту. Детальніше.

Як здійснюється кримінальне провадження під час війни?

Порядок кримінального провадження удосконалено Законом «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану», який набрав чинності 1 травня. Детальніше.

9.05.2022