Правові питання тижня: 25 квітня – 1 травня

Право в умовах війни: 25 квітня – 1 травня

Яка відповідальність за пособництво державі-агресору?

За пособництво погрожує від 10 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої. Це визначається статтею 111-2 Кримінального кодексу України. Детальніше.

Як зробити судочинство ефективнішим під час війни?

Експерти «Право в умовах війни» долучилися до розробки двох законопроєктів щодо судочинства, які нещодавно зареєстрували у Верховній Раді. Перший проєкт пропонує зміни в Закон «Про судоустрій і статус суддів», другий – до Цивільного процесуального, Господарського процесуального кодексів і Кодексу адміністративного судочинства. Детальніше.

Як захистити одиноких дітей під час війни?

Експерти пояснюють, які права мать діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та за яких умов вони можуть отримати відповідний правовий статус. Детальніше.

Що потрібно знати про статус ВПО?

В одному документі – вся інформація про отримання статусу ВПО, права переселенців та соціальну допомогу. Експерти оновили роз’яснення для громадян і рекомендації для влади. Детальніше.

Як змінюється нарахування пенсій?

З 1 жовтня 2022 р. звільнені з військової служби та деякі інші особи отримуватимуть збільшені пенсії по інвалідності. Новим Законом також передбачена дата щорічної індексації пенсій – 1 березня – та визначені додаткові підстави для призначення пенсії достроково. Детальніше.

2.05.2022