Правові питання тижня: 6 – 12 лютого

Правові питання тижня: 6 – 12 лютого

Виїзд на лікування за кордон під час воєнного стану: що варто знати?

Пропуск громадян на лікування через державний кордон здійснюється за наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування. Детальніше.

Затримання батьків: що робити з дитиною?

Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо захисту прав та законних інтересів дитини у разі затримання або тримання під вартою її батьків або інших законних представників» від 12 січня 2023 року № 2858–IX набрав чинності 5 лютого. Детальніше.

Українцям за кордоном спрощено доступ до послуг у сфері держреєстрації актів цивільного стану

Тепер закордонні дипломатичні установи України зможуть користуватися Держреєстром актів цивільного стану громадян. Це дасть їм можливість проводити держреєстрацію актів цивільного стану, вносити зміни до актових записів цивільного стану, поновлювати й анульовувати їх. Детальніше.

Лікування та протезування для військових за кордоном: важлива інформація

Направлення захисників та захисниць України на лікування за кордон ініціюють заклади охорони здоров’я, в тому числі цивільні заклади, у яких вони перебувають на лікуванні та/або реабілітації, про що складається клопотання в довільній формі. Детальніше.

Якість сервісу в управліннях соцзахисту: результати опитування

У цілому роботу УСЗН у Києві, Львові, Дніпрі та Харкові оцінили наступним чином: 33 % — дуже добре; 48,4 % — добре; 13,2 % — задовільно; 3,2 % — погано; 2,2 % — дуже погано. Детальніше.

Електронний кабінет особи з інвалідністю: які переваги та як зареєструватися?

Електронний кабінет особи з інвалідністю — зручний сервіс, який дає можливість оперативно онлайн подавати пакет документів для безоплатного отримання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших засобів реабілітації). Сервіс доступний на Порталі Централізованого банку даних осіб з інвалідністю. Детальніше.

Які пільги на оплату комунальних послуг передбачені для вдови загиблого військовослужбовця?

Вдова загиблого Захисника України має право на пільги, визначені статтею 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема на 50-відсоткову знижку з оплати комунальних послуг. Детальніше.

Як обміняти старі лампочки розжарювання на енергоощадні LED-лампи?

Українці можуть безкоштовно обміняти 5 своїх старих лампочок розжарювання на стільки ж сучасних енергозберігаючих LED-елементів. Зробити це можна у відділеннях Укрпошти. Обмін відбувається у два способи — з попереднім замовленням і без нього. Детальніше.

Поновлено право громадян на отримання земельних ділянок, де розташовані об’єкти нерухомого майна

Якщо на земельній ділянці розташований житловий будинок або раніше було передано земельну ділянку в користування, громадяни мають право на отримання цієї земельної ділянки у власність. Детальніше.

Іпотечне кредитування молоді: які зміни?

З 1 лютого Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву оновив умови іпотечного кредитування молоді для придбання власного житла. Відтепер кредит можна оформити під 7 % річних, при цьому перший внесок становить 6 % вартості житла. Детальніше.

За яких обставин і яка категорія посадовців та працівників держорганів можуть виїхати за кордон?

До таких обставин відносять можливість відвідування жінками й чоловіками, які є одиноким батьком, дітей за кордоном, або їхній супровід, необхідність лікування за кордоном чи смерть за межами України одного з членів сім’ї. Пропуск здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних підтвердних документів. Детальніше.

Як знятись з обліку ВПО на порталі Дія?

Раніше ВПО, які повернулися на місце постійного проживання, могли скористатися цим сервісом у застосунку. Відтепер знятись з обліку ВПО можна й на порталі: послуга працює повністю автоматично, заявки обробляються онлайн. Детальніше.

Алгоритм дій для родин, чиї рідні потрапили в полон або стали заручниками

Роз’яснюємо, що потрібно робити родинам, чиї близькі потрапили в полон або стали заручниками. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

13.02.2023