Як громадянам після деокупації території поновити виплату житлової субсидії через обрані банки або відділення поштового зв’язку та здійснити її перерахунок?

Через збройну агресію Російської Федерації проти України на території адміністративно-територіальних одиниць, де структурні підрозділи з питань соціального захисту населення/органи Пенсійного фонду України не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування, втрачено можливість доставки громадянам коштів житлової субсидії поштою або зарахування на рахунки обраних ними банківських установ.

Для забезпечення виплати нарахованих коштів на вказаних територіях постановою Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 р. № 215 «Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану» було введено в дію особливий порядок виплати — зарахування коштів на рахунок в АТ «Ощадбанк» на 30 днів, а в разі неотримання — на наступні 30 днів на рахунок в АТ КБ «Приватбанк».

Виплата житлової субсидії проводиться в розмірі, який склався до впровадження воєнного стану. Проведення перерахунку розміру житлової субсидії або зміни способу виплати в цей період нормами вказаної постанови не передбачено.

Перерахунок розміру житлових субсидій, виплачених у такий спосіб, проводиться протягом двох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або за зверненням одержувача.

Отже, для отримання коштів житлової субсидії через обрані банки або відділення поштового зв’язку, а також проведення перерахунку її розміру вже зараз, не чекаючи скасування воєнного стану, громадяни можуть звертатися до територіальних органів Пенсійного фонду України з відповідною заявою та необхідними документами (зокрема щодо складу сім’ї/домогосподарства, доходів одержувача та членів сім’ї/домогосподарства, цін і тарифів на житлово-комунальні послуги) із зазначенням бажаного способу виплати житлової субсидії.

Джерело: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

12.04.2023