Як вагітні, які перебувають за кордоном, можуть відкрити лікарняний в Україні?

Що робити вагітним українкам, які виїхали в іншу країну через війну і планують там народжувати? Як оформити лікарняний в Україні?

МОЗ врегулював процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН) для українців, які через російську військову агресію виїхали за кордон. Відповідні зміни було внесено до наказу №1066.

Ці зміни стосуються і жінок, які виїжджали вагітними або дізналися про вагітність вже за кордоном. 

Починаючи з 30-го тижня вагітності жінка має право на формування листка непрацездатності і, як результат, отримання соціальних виплат від нашої держави. 

Для вагітних українок, які зараз перебувають за кордоном, не має значення, чи перебували вони на обліку. Умова – підтвердження вагітності з 30 тижня, для якого лікар формує МВТН.

Як повідомляють у МОЗ, на час воєнного стану лікарям дозволили формувати МВТН без особистого прийому вагітної, щоб гарантувати вагітним українкам право на фінансову допомогу від держави. 

Що для цього потрібно зробити? Пояснила заступниця Міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

  • На 30 тижні вагітності жінка має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність.
  • Далі слід надіслати медичні документи з останнього обстеження в країні перебування і заявити про бажання сформувати МВТН. 
  • МВТН може сформувати й сімейний лікар, з яким у жінки укладена декларація. 
  • Якщо контакт з лікарем втрачений, можна звернутися до іншого лікаря, який має доступ до ЕСОЗ.
  • Далі лікар на підставі наданих іноземних медичних документів створить медичний запис про вагітність, що перебігає за медичного супроводу лікаря за кордоном. 

Сформований МВТН стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного.

Джерело: Урядовий портал

18.07.2022