Як змінився механізм підготовки та перепідготовки водіїв?

Відтепер охочим отримати водійське посвідчення спочатку варто пройти теоретичний курс навчання в автошколі та успішно скласти тестування в територіальному сервісному центрі МВС. 

Вже після цього, зі Свідоцтвом про закінчення теоретичної підготовки, можна буде починати практичний курс і виїжджати на вулиці за кермом. 

Таке розмежування навчального процесу передбачене Постановою Кабінету Міністрів. Очікується, що це стане гарантією безпеки на дорогах, адже до практичного навчання допускатимуть тільки тих, хто вже знає правила дорожнього руху.

На теоретичному курсі навчання потрібно буде опанувати правила дорожнього руху, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання домедичної допомоги. 

Внутрішній теоретичний іспит в автошколі скасовується. 

Після навчання заклад освіти формує Свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки та вносить дані до Єдиного державного реєстру МВС. Потім – іспит у територіальному сервісному центрі МВС, крім майбутніх водіїв категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE. 

Усі, хто успішно його складає, отримують Свідоцтво, яке є пропуском на практичний курс навчання. Свідоцтво діятиме протягом 1 року. Тобто, той, хто успішно склав теоретичний іспит має цілий рік на те, аби пройти практичний курс навчання. 

За умови, якщо цей термін пройшов, а людина, яка хотіла отримати посвідчення водія, так і не склала наступний екзамен з практичного водіння, має починати навчання спочатку.

Після завершення практичного курсу – іспит. Складання практичного іспиту в автошколі обов’язкове. Заклад освіти видаватиме Свідоцтво про закінчення практичної підготовки. Воно буде чинне протягом двох років.

Раніше зміна автошколи не передбачалась. Тепер можна обрати з акредитованих навчальних закладів один для теоретичного навчання, а для практичного – інший.

Зверніть увагу: всі, хто до 24 липня, до набрання чинності Постанови розпочали підготовку, перепідготовку в автошколі та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, продовжують навчання відповідно до старих норм і складають внутрішні іспити в автошколі та іспити в територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС у Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію можна знайти на сайті.

Джерело: Урядовий портал

25.07.2022