Правові питання тижня: 26 грудня – 1 січня

Правові питання тижня: 26 грудня – 1 січня

Відтерміновано зміну системи місцевих судів у зв’язку з адміністративною реформою

23 грудня набрав чинності закон, яким урегульовано питання діяльності місцевих судів. Детальніше.

Відпустки військовослужбовців під час війни

Під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися частина щорічної основної відпустки; відпустка за сімейними обставинами; відпустка з інших поважних причин. Детальніше.

Введено відповідальність за мобінг працівника

За вчинення мобінгу (цькування) працівника суд може накласти на громадянина штраф від 850 до 1700 грн або застосувати громадські роботи на строк від 20 до 30 годин і накласти штраф на фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, посадових осіб – від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин. Детальніше.

Особа, яка досягла пенсійного віку, попередньо проживала на ТОТ чи в районах ведення активних бойових дій: як оформити пенсію?

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» призначення пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи). Детальніше.

Як потрапити в Реєстр волонтерів?

Реєстр волонтерів існує в Україні ще з 2014 року, адже саме тоді нові виклики для країни породили потужний рух громадян, які хотіли допомагати армії. Детальніше.

Комп’ютерна томографія за направленням лікаря: чи потрібно платити?

Зробити КТ безоплатно можна в медзакладах, які підписали договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу й мають відповідне обладнання та можливості для проведення обстеження. Звертаємо увагу, що проведення обстеження є безоплатним для пацієнта, якщо він має показання до КТ та направлення від лікаря. Детальніше.

Втратили зв’язок зі своїми рідними? Контакти регіональних офісів Уповноваженого зі зниклих безвісти

Щоденно на гарячу лінію Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти надходять сотні дзвінків від людей, які втратили зв’язок зі своїми рідними. Щоб покращити комунікацію з цими громадянами, в областях почали працювати регіональні офіси Уповноваженого зі зниклих безвісти. Детальніше.

Автоматичне продовження низки соціальних виплат з 1 січня 2023 року: що відомо?

Ухвалено постанову, яка дозволяє продовжити автоматичне здійснення соціальних виплат, дія яких сплила під час воєнного стану. Це стосується, зокрема, людей та дітей з інвалідністю, а також дітей, позбавлених батьківського піклування. Детальніше.

Призначення субсидії: чи впливає наявність автомобілів та допомога від міжнародних організацій?

Громадяни, які мають у власності автомобілі, можуть претендувати на субсидію, але за певних умов. Допомога, яку малозабезпеченим українцям цьогоріч надавали міжнародні організації, до сукупного доходу сім’ї не враховується. Детальніше.

Діяльність МСЕК на територіях, де ведуться активні бойові дії, призупинено: про що варто знати?

На тих територіях України, де ведуться активні бойові дії, діяльність МСЕК призупинено. Самі комісії переїжджають на інші, більш безпечні, території. Детальніше.

До уваги ВПО: корисні чат-боти та сервіси

Мінреінтеграції зібрало інформацію про корисні сервіси та посилання на чат-боти, які допоможуть ВПО знайти житло в новому регіоні, розібратися, як і де отримати гуманітарну та грошову допомогу, як працевлаштуватися, й отримати відповіді на багато інших поширених питань, що виникають у переселенців. Детальніше.

Як відновити втрачене пенсійне посвідчення?

Якщо пенсіонер втратив документ чи його було пошкоджено, – він може отримати новий. Для цього потрібно подати заяву на виготовлення нового пенсійного посвідчення. Зробити це можна кількома способами. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

2.01.2023