Правові питання тижня: 27 лютого – 5 березня

Правові питання тижня: 27 лютого – 5 березня

Здійснення валютних операцій: обмеження для фізичних осіб в умовах воєнного стану

Розповідаємо про обмеження, які встановлено для фізичних осіб під час здійснення ними валютних операцій (транскордонні грошові перекази, обмін валюти), та порядок здійснення розрахунків фізичними особами – волонтерами, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, під час здійснення волонтерської діяльності. Детальніше.

Молодіжне житлове кредитування: що варто знати?

З 1 лютого Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву оновив умови іпотечного кредитування молоді для придбання власного житла. Детальніше.

Якщо особа зникла безвісти за особливих обставин: алгоритм дій

Зниклими безвісти за особливих обставин вважаються особи, які зникли у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру. Детальніше.

Що потрібно знати про е-рецепт: відповіді на найпоширеніші запитання

Із впровадженням електронного рецепта на всі рецептурні препарати питань виникає все більше. Це цілком природно, адже тепер ця норма пошириться на велику групу ліків, які вживають українці. Детальніше.

Де у Польщі можна безоплатно підготуватися до національного мультипредметного тестування?

У 12 містах Польщі для українських школярів відкрили підготовчі курси до НМТ. Заняття з української й англійської мов, історії України, математики проходять щосуботи. Детальніше.

Як непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей отримати кредит на відкриття чи розвиток власної справи?

Міністерство соцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», яка дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу в розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу. Детальніше.

Як оформити посвідчення особи на повернення в Україну?

Послуга оформлення посвідчення особи на повернення в Україну запроваджена з метою повернення громадян України, а також осіб, визнаних Україною особами без громадянства, або осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, що примусово переміщені на територію держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом, на підконтрольну Україні територію. Детальніше.

Як ВПО підтвердити робочий стаж, якщо трудова книжка залишилася в окупації?

Зробити це можна онлайн. У системі Пенсійного фонду України зберігаються дані та, починаючи з 2000 року, генерується електронна трудова книжка. Трудовий стаж за період до 2000 року встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Детальніше.

Статуси листків непрацездатності: які бувають та що означають?

Листок непрацездатності може мати такі статуси: «Закритий», «Готово до сплати», «Помилково сформований», «Недійсний» та «Оплачений». Щоб ефективно працювати з листком непрацездатності, потрібно розуміти, що означає кожен такий статус. Детальніше.

У яких країнах українці можуть оформити паспортні документи?

Громадяни України можуть подати заявки на оформлення паспортних документів за кордоном. Відтепер відокремлені підрозділи ДП «Документ» працюють у Польщі, Словаччині, Чехії та Туреччині. Детальніше.

Як зафіксувати злочини проти довкілля, свідком яких ви стали?

Зважаючи на масштаби наслідків військової агресії рф проти України, розроблено чіткий алгоритм дій щодо фіксації злочинів проти довкілля. Детальніше.

Яке безоплатне лікування можуть отримати онкопацієнти у 2023 році?

Програма медичних гарантій покриває всі види медичної допомоги для пацієнтів з онкозахворюваннями: від діагностики до лікування та реабілітації й паліативної допомоги. Детальніше.

Деякі аспекти щодо виплати грошової допомоги від Червоного Хреста України ветеранам, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни

Триває прийом заяв від ветеранів й ветеранок, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни, на отримання грошової допомоги від Червоного Хреста України. Розглянемо одну з прикрих ситуацій, що найчастіше трапляється після надсилання заяви на допомогу, та з’ясуємо її причину. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

6.03.2023