Правові питання тижня: 28 листопада – 4 грудня

Правові питання тижня: 28 листопада – 4 грудня

Правила виїзду чоловіків-водіїв за кордон: що змінилося?

Кабмін збільшив до 60 календарних днів безперервний термін перебування за кордоном водіїв транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом. Детальніше.

Як оскаржити рішення МСЕК?

Оскарження можна подати протягом місяця до самої комісії, або центральної чи обласної комісії. Після цього буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення. У випадку повторної незгоди, рішення можна оскаржити в Центральній МСЕК МОЗ України. Детальніше.

Національне та міжнародне посвідчення водія: у чому різниця?

Відповідно до Віденської Конвенції про дорожній рух, яка чинна у Євросоюзі та багатьох країнах — можна користуватись національним посвідченням водія. У країнах, які ратифікували Женевську конвенцію про дорожній рух, потрібно мати до національного посвідчення водія ще додаток — міжнародне посвідчення водія. Детальніше.

Трудові відносини під час воєнного стану в Україні: що змінилося?

Коротка й доступна інформація про те, що Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (№ 2136) змінив для роботодавців і працівників України, які працюють за трудовим договором. Детальніше.

Чи припинить «Укрпошта» доставляти пенсії та грошову допомогу?

Конкурс для вибору операторів поштового зв’язку для виплати й доставки пенсій та грошової допомоги буде проведено Пенсійним фондом України протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. До набрання чинності договором із переможцем зазначеного конкурсу, ці функції виконує АТ «Укрпошта». Детальніше.

Статус УБД: оформлення документів розпочинається з 1 грудня

У Міноборони, ЗСУ, ГУР МО та ДССТ формуються та починають роботу Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій військовослужбовців ЗСУ, які захищали державу у зв’язку з військовою агресією рф. Детальніше.

Які зміни відбудуться у сфері торгівлі валютними цінностями в готівковій формі?

З 1 січня 2023 року вводиться в дію закон, який удосконалює порядок сплати податку на прибуток підприємств платниками податку, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі. Детальніше.

Де ВПО знайти корисну інформацію? 10 онлайн-ресурсів

Мінреінтеграції зібрало 10 корисних платформ та ресурсів, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам адаптуватися в новому місці проживання. Детальніше.

Чи зараховується до страхового стажу для призначення пенсії період перебування на обліку в центрі зайнятості?

До стажу для обчислення пенсії зараховується період одержання допомоги по безробіттю. Детальніше.

Як змінився порядок надання житлових субсидій?

З 1 грудня 2022 року призначення житлових субсидій, прийом громадян з цих питань здійснюватиметься органами Пенсійного фонду України за екстериторіальним принципом. Детальніше.

Як змінити реєстрацію місцезнаходження бізнесу через «Дію»?

Після переведення бізнесу з тимчасово окупованих територій його необхідно перереєструвати. Зробити це можна онлайн, через портал «Дія». Послуга називається «Внесення змін до ФОП». Тут ви можете змінити інформацію про ФОП, що зберігається в Єдиному державному реєстрі. Детальніше.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом (фріланс)

Найчастіше такі трудові договори укладаються, коли роботодавцю потрібно залучити до праці осіб на нерегулярній основі для виконання тих чи інших робіт, які носять непостійний, але повторюваний характер. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

5.12.2022