Правові питання тижня: 17 – 23 квітня

Правові питання тижня: 17 – 23 квітня

ВПО, які змінили місце реєстрації через Дію, потрібно звернутися до органу соцзахисту для продовження виплат

Стало відомо про затримку виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Йдеться про випадки, коли громадяни змінили місце реєстрації за допомогою порталу Дія. Детальніше.

На яку допомогу мають право працівники при тимчасовій непрацездатності?

Страхова виплата у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору, гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначається та здійснюється за основним місцем роботи. Детальніше.

Як проводиться перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам?

Перерахунок пенсій особам, які продовжують працювати, завжди проводився щодвароки за зверненнями пенсіонерів. Починаючи з квітня 2018 року органи Пенсійного фонду здійснюють такий перерахунок автоматично, без звернення пенсіонерів. Детальніше.

Чи законно військовослужбовців-строковиків не відпускають зі служби після закінчення терміну?

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» з моменту введення в країні воєнного стану й до оголошення демобілізації військова служба для військовослужбовців-строковиків продовжується, навіть якщо сплив її термін. Детальніше.

Як українцям продовжити строк дії закордонного паспорта за межами України?

Українці, які перебувають за межами країни, можуть безкоштовно й оперативно продовжити строк дії свого закордонного паспорта. Для цього достатньо звернутися до дипломатичної установи та подати відповідну заяву. Умови продовження строку дії паспорта роз’яснюємо в інфографіці. Детальніше.

Вступ до закладів вищої освіти у 2023 році: що варто знати?

Другий рік поспіль вступ до закладів вищої освіти в Україні буде проходити без проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Як і у 2022 році альтернативою ЗНО буде національний мультипредметний тест. Детальніше.

Які документи необхідні для проходження МСЕК?

Під час звернення до медико-соціальної експертної комісії необхідно мати з собою документи, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи, а також низку інших документів. Детальніше.

Як правильно подати звернення до Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини?

У разі виявлення фактів порушення чи створення перешкод для забезпечення прав і свобод людини та громадянина, звертайтеся до Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Детальніше.

Як отримати електронний лікарняний, перебуваючи за кордоном?

Роз’яснюємо, як діяти, якщо отримали медичний висновок про тимчасову непрацездатність за кордоном; виїжджаєте за кордон для продовження лікування й маєте вже відкритий МВТН; хворіли за кордоном та маєте підтверджувальні медичні документи. Детальніше.

Субсидія на неопалювальний період: що варто знати?

Житлові субсидії та пільги на неопалювальний сезон з травня будуть перепризначені для переважної більшості одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді, автоматично, за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад родини. Проте є певна категорія людей, яка має обов’язково звернутися за субсидією на неопалювальний період. Детальніше.

Алгоритм отримання довідки про перебування в полоні

Довідку про перебування військовослужбовця в полоні видають громадянам України та іноземцям. Для її отримання людина може звертатися особисто або через законного представника чи члена сім’ї онлайн в електронному вигляді або прийшовши особисто в установу. Детальніше.

НМТ-2023: як зареєструватися вступникам із ТОТ?

Оскільки випускники з ТОТ можуть не мати реєстраційних документів з причин, що не залежали від їхніх дій та волі й на які вони не могли вплинути, то для надання їм можливості зареєструватися на національний мультипредметний тест МОН пропонує певний порядок дій. Детальніше.

Чи потрібен рецепт для закупівлі ліків для потреб фронту?

Як і раніше, волонтерські та благодійні організації на запит відповідної установи, військової частини чи закладу охорони здоровʼя можуть закуповувати рецептурні лікарські засоби безпосередньо в дистрибʼюторів без рецепта. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

24.04.2023