Оподаткування благодійної допомоги податком на прибуток підприємств та ПДВ
На період дії воєнного стану не вважається порушенням передача майна, надання послуг неприбутковою організацією, використання доходів неприбуткової організації для фінансування видатків, не пов’язаних з реалізацією мети та напрямів діяльності такої неприбуткової організації. Детальніше.
Особливості розірвання трудового договору в умовах воєнного стану
Одним із нововведень є закріплення додаткових можливостей в частині розірвання трудового договору як для працівників, так і для роботодавців під час воєнного стану. Детальніше.
Умови отримання державних виплат для окремих категорій населення
Держава надає щомісячну допомогу ВПО: на кожну особу, старше 18 років – 2000 грн; на кожну дитину чи особу з інвалідністю – 3000 грн. Для постраждалого цивільного населення надається одноразова допомога: на кожну особу, старше 18 років – 2000 грн; на кожну дитину чи особу з інвалідністю – 3000 грн. Детальніше.
Документальне оформлення благодійної допомоги
Від оформлення документів залежить, чи зможе підприємство скористатися «воєнними» податковими пільгами. Чітких інструкцій як повинні бути оформлені документи не існує. Але є низка вимог, на які підприємствам слід зважати. Детальніше.
Відмова в перетині державного кордону України: що робити?
Перед тим, як перетинати державний кордон, варто переконатися, що ви належите до категорій осіб, які мають право на перетин кордону під час дії в Україні правового режиму воєнного стану; можете пред’явити на паспортний контроль документи, що підтверджують підставу для виїзду за кордон. Детальніше.
Порядок оскарження відмови у перетині державного кордону
Громадянин, який не згодний з рішенням про відмову у перетині державного кордону, має право звернутися зі скаргою на це рішення до начальника органу охорону державного кордону, назва та адреса якого зазначені у рішенні. Детальніше.
Забезпечення та реалізація права на охорону здоров’я матері та новонародженої дитини в умовах воєнного стану
Якщо немає можливості заповнення медичним працівником Медичного свідоцтва про народження, медичний працівник зобов’язаний на кожний випадок народження живої дитини виписати довідку довільної форми в двох примірниках без проставляння печатки. Детальніше.
Як отримати статус ВПО, якщо немає реєстрації на ТОТ?
Статус внутрішньо переміщеної особи можна отримати без офіційної реєстрації місця проживання на тимчасово окупованих територіях України. Це можна зробити після евакуації, якщо є документи, що підтверджують факт проживання на тих територіях. Детальніше.
Чи можуть вручати повістки не працівники військкоматів?
Проте попри уявлення, що повістки можуть вручати лише працівники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки (військкоматів), це не так. Повістку можуть вручити інші особи, що не впливає на законність такого вручення. Детальніше.
Як ВПО можуть без паспорта стати на облік та отримати допомогу?
ВПО можуть ставати на облік та отримувати допомогу від держави навіть без наявності паспорта. Зокрема, для цього може бути використана відповідна довідка від Державної міграційної служби (ДМС) або Центру надання адміністративних послуг. Детальніше.
Підтвердження освіти, здобутої на тимчасово окупованій території України
Документи про освіту (дипломи, атестати тощо), видані на тимчасово окупованих територіях України, не визнаються та не мають юридичної сили ні в Україні, ні в інших країнах світу. Однак це не означає, що результати навчання, отримані у процесі здобуття освіти у навчальних закладах на окупованих територіях, не можуть бути визнані. Детальніше.
Правовий статус зниклих безвісти та безвісно відсутніх осіб
Експерти розглянули основні питання правового статусу таких осіб та охарактеризували присвоєння особі статусу зниклої безвісти за особливих обставин, визнання особи безвісно відсутньою та оголошення особи померлою. Детальніше.
Що змінилося у порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та членів сім’ї загиблих Захисників України
Уряд ухвалив постанову № 783, яка передбачає удосконалення порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України. Детальніше.
Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.