Правові питання тижня: 18 – 24 липня

Правові питання тижня: 18 – 24 липня

Державна компенсація роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

Роботодавцю надається компенсація витрат за кожну працевлаштовану особу (на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом). Це не стосується роботодавців, що є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування. Детальніше.

Як вагітні, які перебувають за кордоном, можуть відкрити лікарняний в Україні

Починаючи з 30-го тижня вагітності жінка має право на формування листка непрацездатності і, як результат, отримання соціальних виплат від нашої держави. Для вагітних українок, які зараз перебувають за кордоном, не має значення, чи перебували вони на обліку. Умова – підтвердження вагітності з 30 тижня, для якого лікар формує медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Детальніше.

Як з липня змінюється регулювання трудових відносин?

За працівниками, призваними на військову службу або прийнятими на військову службу за контрактом, зберігаються лише місце роботи та посада, але не середній заробіток, як було раніше. Детальніше.

Примусове відчуження автотранспорту в умовах воєнного стану

Попри принцип непорушності приватної власності, існують законні підстави відчуження об’єктів права приватної власності. Детальніше.

Що змінилося у системі надання медичної допомоги

Буде визначено госпітальний округ, який поділяється на госпітальні кластери, в межах яких організовано комплексний доступ населення до стаціонарної медичної допомоги. Детальніше.

Принципи війни за міжнародним гуманітарним правом

Усі країни зобов‘язані дотримуватися, як мінімум, звичаєвого права, яке стосується війни (якщо тільки країна не є послідовним заперечувачем певної норми), не порушувати імперативних норм (jus cogens)та тих зобов‘язань, які держави взяли на себе, підписуючи чи ратифікуючи міжнародні договори. Детальніше.

Чи може застосуватися стрілецька зброя, отримана в якості допомоги, – як відомче заохочення в органах оборони, безпеки й правопорядку?

Уся інформація про нагородну зброю, суб’єктів нагородження, копії наказів про нагородження концентруються в органах поліції, що дасть можливість після закінчення війни повернутися до цієї проблеми. Детальніше.

Що важливо знати про лікарняні та декретні? Пояснює Фонд соціального страхування

Фахівці Фонду соціального страхування України відповіли на деякі питання щодо особливостей надання допомоги та страхових виплат. Детальніше.

Усиновлення (удочеріння) дитини в умовах війни

Для того, щоб встановити обставини, коли дитина може бути усиновлена, необхідно дотриматися процедур, які вимагають певного часу. Це потрібно для того, щоб впевнитися, що дитина дійсно позбавлена батьківської опіки/піклування. Під час війни дотримання таких процедур є надважливим, оскільки часто неможливо встановити, чи дійсно батьки дитини загинули, чи депортовані або ж місцезнаходження їх невідоме. Детальніше.

Як оформити повторну видачу свідоцтв та витягів про народження, смерть, зміну імені та шлюб

Раніше, щоб отримати витяг чи свідоцтво повторно, потрібно було двічі сходити до ДРАЦС. Відтепер це можна зробити на порталі «Дія» та забрати документ у ДРАЦС або замовити доставку «Укрпоштою» додому. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

25.07.2022