Як застосовуються положення Закону України «Про запобігання корупції» у період дії воєнного стану?
На період до припинення або скасування воєнного стану, а також протягом одного місяця з дня його припинення чи скасування, обмеження щодо вартості подарунків не поширюється, але визначені цілі їх одержання. Детальніше.
Реєстрація шлюбу в умовах воєнного стану
Для окремих категорій громадян запроваджена спрощена процедура реєстрації шлюбу. Державну реєстрацію шлюбу можуть проводити відділи ДРАЦС без особистої присутності одного з наречених, що належить до вищезазначених осіб. При цьому такий наречений/а зобов’язаний подати заяву про державну реєстрацію шлюбу своєму безпосередньому командиру (керівнику), який засвідчує справжність підпису на відповідній заяві та який забезпечує передачу заяви до відділу ДРАЦС. Детальніше.
Чи може працювати держслужбовець, посадова особа ОМС під час відпустки без збереження зарплати чи простою?
Державні службовці (крім державних службовців категорії «А»), посадові особи місцевого самоврядування (крім посадових осіб, посади яких віднесені до першої – третьої категорій), які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати чи в простої, можуть займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку. Але є певні умови. Детальніше.
Проведення мирних зібрань під час війни
У Київській, Кіровоградській, Тернопільській, Черкаській областях було запроваджено заборону проведення мирних зібрань. На території Київської області мирні зібрання можливі лише за виключних обставин та тільки за умови їх письмового погодження з виконавчими органами міських, селищних та сільських рад, не ніж за п’ять робочих днів до дня проведення заходу. Детальніше.
НБУ спрощує низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу
Національний банк дав змогу банкам не застосовувати ліміт на розрахунки фізичних осіб-волонтерів із гривневих платіжних карток за кордоном з метою купівлі товарів військового призначення за умови дотримання одночасно певних вимог. Детальніше.
Стягнення аліментів під час війни
Воєнний стан ніяк не впливає на стягування аліментів з боржника. Проте є один виняток, який стосується тимчасово окупованих територій. Детальніше.
Знищення неотриманих посвідок на проживання: пропозиції змін до законодавства
З огляду на те, що війна в Україні триває, з метою недопущення знищення вже виготовлених посвідок на тимчасове проживання експерти радять внести зміни до пункту 59 Порядку – зупинити перебіг строку для отримання посвідки на період дії в Україні воєнного стану. Детальніше.
Які умови програми «Доступна іпотека»?
З 1 жовтня отримати пільговий кредит під 3% на 20 років з початковим внеском в розмірі 20% для купівлі житла зможуть військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони; медики; вчителі та педагогічні працівники; науковці. Детальніше.
Перетин державного кордону дітьми під час воєнного стану
Для осіб, які не досягли 16 років, для виїзду за кордон, особливо під час воєнного стану, діють інші правила, передбачені підзаконними нормативно-правовими актами. Детальніше.
Чи можливо пройти МСЕК на тимчасово окупованій території?
МСЕК не працюють комісії в Луганській і Донецькій областях, а також діє обмежена кількість комісій у Херсонський, Харківській та Запорізькій областях. Якщо ВПО необхідно пройти МСЕК, то слід діяти в залежності від того, яка саме документація потрібна. Детальніше.
Дошкільна освіта під час війни
Батькам, які хочуть влаштувати свою дитину до ЗДО, необхідно насамперед дізнатися, чи відкриті у місці їхнього перебування додаткові ЗДО, зокрема на базі закладів загальної середньої освіти, вищої освіти. Детальніше.
Як здійснюється пенсійне забезпечення учасників бойових дій?
Учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок. Детальніше.
Комбатанти з ОРДЛО: колабораціоністи чи жертви воєнного злочину?
Особа, яка не вчинила дій на виконання злочинного завдання іноземної держави, добровільно заявила органам державної влади про свій зв’язок з іноземною державою, звільняється від відповідальності, якщо у її діях немає ознак інших злочинів. Детальніше.
Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.