Правові питання тижня: 27 березня – 2 квітня

Правові питання тижня: 27 березня – 2 квітня

Державна цільова підтримка здобуття освіти: кому й у якому вигляді надається?

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання державної цільової підтримки окремим категоріям осіб у сферах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти» від 23 лютого 2023 року № 2940–IX  набрав чинності 23 березня. Детальніше.

Спрощено процедуру отримання українських посвідчень водія іноземцям, які служать у лавах українського війська

Іноземним громадянам та особам без громадянства, які уклали контракт і проходять військову службу в Збройних Силах, Державній спеціальній службі транспорту, Національній гвардії, дозволено отримувати українське посвідчення водія з військовим квитком та паспортом іноземця або документом, що посвідчує особу без громадянства. Детальніше.

Алгоритм дій, якщо порушені права на доступ до публічної інформації

Порушення права на доступ до публічної інформації можна оскаржити Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини; керівнику розпорядника або до вищого органу управління; у суді. Детальніше.

Як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання?

Оформити документ і подати заявку на щомісячну виплату внутрішні переселенці можуть як особисто, так і онлайн. Детальніше.

Компенсація за пошкоджену чи знищену нерухомість: порядок надання

Верховна Рада України 23 лютого ухвалила закон, яким урегульовано питання надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, з 24 лютого 2022 року. Детальніше.

Паліативна допомога вдома: що варто знати?

Паліативна допомога входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною для пацієнта. Національна служба здоровʼя України оплачує надання паліативної допомоги в стаціонарі та мобільну — за місцем перебування пацієнта. Детальніше.

Як оформити пенсію за кордоном?

Українці, які через війну або з інших причин виїхали за кордон та набули там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно, за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Детальніше.

Грошова допомога ветеранам війни, які отримали інвалідність І або ІІ групи: як подати заяву?

22 березня стартував другий етап спільного проєкту Міністерства у справах ветеранів України та Червоного Хреста України з підтримки ветеранів війни, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни. Наступні 15 тисяч заявників можуть подати заяву на отримання грошової допомоги через інформаційний ресурс Е-ветеран. Детальніше.

Відновлено замовлення індивідуальних номерних знаків онлайн

Від 23 березня в Електронному кабінеті водія знову стала доступною послуга замовлення індивідуальних номерних знаків. Автовласники можуть замовити індивідуальний номерний знак онлайн і потім отримати його двома способами: самовивіз; з доставкою на відділення «Нової Пошти». Детальніше.

Порядок надання відпустки військовослужбовцям під час дії воєнного стану: роз’яснення

В особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надавати частину щорічної основної відпустки, а також відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення. Детальніше.

Професійне навчання безробітних: що змінилося?

Уряд затвердив Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, який має стимулювати надання безробітним не тільки нових навичок, а й нового місця проживання. Детальніше.

Які існують типи номерних знаків транспортних засобів та чим вони відрізняються?

Зразки номерних знаків затверджені Наказом МВС № 166 «Про деякі питання державних номерних знаків транспортних засобів» від 02 березня 2021 року. Номерні знаки, видані до набрання чинності цього наказу, можуть використовуватися на дорогах України. Але під час проведення будь-якої реєстраційної операції такі номерні знаки підлягають обов’язковому обміну. Детальніше.

Електронне направлення до лікаря: про що варто знати?

Для надання послуг за електронним направленням вимагати в пацієнта паперову копію направлення є недоцільним та суперечить чинним вимогам законодавства. Окрім цього, такі дії є обмеженням прав пацієнтів. Детальніше.

Чи необхідно декларувати допомогу, отриману від іноземних держав, громадянам України, які скористалися правом на тимчасовий захист в інших країнах?

Громадяни України, які скористалися правом на тимчасовий захист в інших країнах світу, зобов’язані задекларувати як іноземний дохід отриману допомогу від іноземних держав, їхніх держфондів, іноземних кампаній та організацій. При цьому податок на цей іноземний дохід та військовий збір із суми такої допомоги не визначається та не сплачується. Детальніше.

Читайте також матеріали Ініціативи «Право в умовах війни» в Телеграм-каналі.

3.04.2023